Częste pytania

Jak wcześnie trzeba rezerwować termin zastępstwa?
Im wcześniej tym lepiej ? pamiętaj, że liczba dostępnych terminów jest ograniczona, dlatego jeśli nieobecność lekarza jest planowana wcześniej np. urlop, termin zastępstwa warto zarezerwować od razu.
Jak szybko jesteście w stanie zapewnić zastępstwo?
W zależności od terminu i lokalizacji Twojej placówki, jesteśmy w stanie zapewnić zastępstwo w ciągu jednego dnia roboczego.
Czy lekarz-zastępca obsługuje system elektronicznej dokumentacji medycznej?
Tak, wszyscy nasi lekarze-zastępcy obsługują systemy EDM. Jednak ze względu na różnorodność systemów stosowanych w Polsce potrzebujemy informacji, który z nich stosowany jest w Twojej placówce. W uzasadnionych przypadkach poprosimy Cię o przygotowanie na piśmie skrótu zasad obsługi Twojego systemu w zakresie pracy lekarza POZ.
Kto ustala harmonogram pracy?
Harmonogram pracy ustalany jest wspólnie przed potwierdzeniem przyjęcia zastępstwa.
Jaki jest wymiar czasu pracy lekarza-zastępcy?
Standardowo nasi lekarze pracują 8 godzin dziennie w dwóch sesjach po 4 godziny. Jeśli potrzebujesz by lekarz-zastępca pracował w innym rozkładzie lub innej liczbie godzin, prosimy o wcześniejsze poinformowanie nas o tym.
Jak poinformować odpowiednie organy o wprowadzonym zastępstwie?
Rozróżniamy tu dwa przypadki. Gdy planowany okres zastępstwa jest krótszy niż 14 dni wystarczy wystarczy tuż przed jego wprowadzeniem poinformować lokalny oddział NFZ. Informację należy wysłać faksem lub e-mailem. W przypadku dłuższych zastępstw pojawi się konieczność modyfikacji danych w SZOI - w tym przypadku służymy pomocą w kwestiach porad administracyjnych.
Czy lekarz na zastępstwie konsultuje zarówno dzieci, jak i dorosłych?
Tak. Wszyscy nasi lekarze-zastępcy pracują na populacji mieszanej i konsultują pacjentów w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Czy lekarz na zastępstwie wystawia zwolnienia lekarskie?
Tak. Wszyscy nasi lekarze-zastępcy wystawiają zwolnienia lekarskie używając papierowych druków ZUS ZLA.
Czy lekarz na zastępstwie ma swoje recepty?
Nie. Nasi lekarze-zastępcy pracują na zapewnionych przez Twoją przychodnię drukach Rp i Rpw lub receptach drukowanych z systemu dokumentacji elektronicznej, jakim dysponuje przychodnia. Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu druków recept dla lekarza na zastępstwie, skontaktuj się z nami.
Czy lekarz na zastępstwie wystawia recepty senioralne?
Niestety nie. Nasi lekarze-zastępcy nie posiadają uprawnień do wystawiania recept senioralnych, zwanych receptami "S". Dlatego prosimy, abyś w miarę możliwości zadbał o swoich pacjentów i jeszcze przed zastępstwem zaopatrzył ich w odpowiednie recepty.
Czy lekarz na zastępstwie wykonuje bilanse dzieci zdrowych?
Bilans jest specyficznym i czasochłonnym badaniem, dlatego lepiej jest gdy wykonuje go lekarz, który na stałe opiekuje się danym dzieckiem. Jeśli jednak zaistnieje taka konieczność, oczywiście lekarz-zastępca wykona badanie bilansowe. Prosimy tylko o wcześniejszą informację o planowanym badaniu.
Czy lekarz na zastępstwie kwalifikuje do szczepień?
Tak, o ile są to szczepienia nieobowiązkowe, nie wynikające z Programu Szczepień Ochronnych. Natomiast jeśli w trakcie zastępstwa zaistnieje konieczność realizacji PSO, prosimy o wcześniejszą informację o tym fakcie.
Czy są jakieś dodatkowe koszty?
Nie doliczamy dodatkowych kosztów do ustalonej ceny zastępstwa niezależnie od lokalizacji. Dojazd i zakwaterowanie lekarza są już wliczone w ostateczną cenę zastępstwa.

Lekarz na zastępstwo potrzebny od zaraz?

Już się tym zajmujemy. Wyślij wiadomość.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności