Częste pytania

Jak działa opcja "Kup Teraz"?
Na naszym profilu pojawia się opcja "Kup teraz" - z konkretną ofertą, datami i już ustaloną na twardo stawką. Działanie jest analogiczne jak na allegro - kto pierwszy ten lepszy - ten kupuje ofertę zastępstwa.
Jak działają aukcje w górę?
Lekarz informuje nas kiedy jest chętny podjąć pracę na zastępstwo. Jego oferta jest wystawiona i poprzez aukcję kto da więcej szukamy chętnej przychodni do współpracy.
Gdzie odbywają się aukcje w górę oraz gdzie można znaleźć oferty "Kup Teraz"?
Zarówno aukcje jak i oferty "Kup Teraz" znajdują się w zamkniętej grupie na Facebooku, gdzie dostęp mają tylko lekarze.
Jak wcześnie muszę zgłosić swoje zainteresowanie danym zastępstwem?
Im wcześniej, tym lepiej. Na aukcjach obowiązuje tzw. licytacja holenderska, więc im wcześniej zgłosisz swoją gotowość do pracy na zastępstwo, tym lepiej a w aukcjach "Kup teraz" obowiązuje bezwzględne pierwszeństwo zgłoszenia.
Czy jako lekarz-zastępca będę musiał obsługiwać system elektronicznej dokumentacji medycznej?
Tak, większość przychodni w Polsce zmierza już ku pracy wyłącznie w EDM. Jednak w Polsce stosowane są różnorodne systemy. Dlatego w uzasadnionych przypadkach poprosimy Cię o zapoznanie się ze skrótem zasad obsługi systemu placówki medycznej, w której wykonywać będziesz pracę lekarza-zastępcy.
Kto ustala harmonogram pracy?
Harmonogram pracy ustalany jest wspólnie z przychodnią przed potwierdzeniem przyjęcia zastępstwa.
Jaki jest wymiar czasu pracy lekarza-zastępcy?
Standardowo nasi lekarze pracują 8 godzin dziennie w dwóch sesjach po 4 godziny. Jeśli zajdzie potrzeba, by lekarz-zastępca pracował w innym rozkładzie lub w innej liczbie godzin, zostaniesz o tym poinformowany wcześniej.
Czy lekarz na zastępstwie konsultuje zarówno dzieci, jak i dorosłych?
Prawie zawsze tak. Większość przychodni pracuje na populacji mieszanej i konsultują pacjentów w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czasami zdarzają się zlecenia zastępstw za lekarzy opiekujących się wyłącznie dorosłymi lub dziećmi.
Czy lekarz na zastępstwie wystawia zwolnienia lekarskie?
Tak. Wszyscy nasi lekarze-zastępcy wystawiają zwolnienia lekarskie.
Czy jako lekarz na zastępstwie powinienem mieć swoje recepty?
Nie. Nasi lekarze-zastępcy pracują na zapewnionych przez przychodnię drukach Rp i Rpw lub receptach drukowanych z systemu dokumentacji elektronicznej, jakim dysponuje przychodnia, w której świadczą pracę lekarza-zastępcy.
Czy lekarz na zastępstwie wystawia recepty senioralne?
W większości nie nie. lekarze-zastępcy zazwyczaj nie posiadają uprawnień do wystawiania recept senioralnych, zwanych receptami "S".
Czy lekarz na zastępstwie wykonuje bilanse dzieci zdrowych?
Bilans jest specyficznym i czasochłonnym badaniem, dlatego lepiej jest, gdy wykonuje go lekarz, który na stałe opiekuje się danym dzieckiem. Jeśli jednak zaistnieje taka konieczność lekarz-zastępca wykona badanie bilansowe.
Czy lekarz na zastępstwie kwalifikuje do szczepień?
Tak, o ile nie są to szczepienia obowiązkowe wynikające z Programu Szczepień Ochronnych. Wiele przychodni wymaga jednak uprawnień do kwalifikacji do szczepień obowiązkowych więc warto takie uprawnienia uzyskać.
Jakie opłaty pobierane są z tytułu pośrednictwa zastepstwa.pl?
Pobieramy 10% kwoty brutto od podpisanej umowy z lekarzem ? opłatę tę ponosi przychodnia. Nie doliczamy dodatkowych kosztów do ustalonej ceny zastępstwa niezależnie od lokalizacji. Dojazd i zakwaterowanie lekarza są już wliczone w ostateczną cenę zastępstwa. Opcja ?Kup Teraz? działa dokładnie tak samo - pobierane jest 10% stawki godzinowej brutto.
Jak wyglądają kwestie formalne współpracy?
Idea Zastępstwa.pl polega na tym, iż łączmy lekarzy, którzy są dostępni w danym czasie, z przychodniami, które potrzebują wolnych rąk do pracy. Umowa zawierana jest bezpośrednio między lekarzem, który wygrał licytację, a przychodnią. Tożsamość lekarza ujawniana jest dopiero po potwierdzeniu warunków współpracy. Licytacje odbywają się w zamkniętej grupie na Facebooku, gdzie dostęp mają tylko lekarze, którzy uprzednio przeszli nasz proces rekrutacyjny. Drugą opcją współpracy jest podpisanie umowy z Przychodnią Szczecińską, gdzie działamy w systemie 40h tygodniowo i to Przychodnia kieruje lekarza na zastępstwo, tam gdzie jest potrzebny.
Czy będąc lekarzem-zastępcą, mogę pracować w placówkach Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej
Jak najbardziej - lekarze-zastępcy także świadczą usługi w ramach nocnych i świątecznych dyżurów
Ile może trwać zastępstwo?
Zastępstwa mogą mieć postać kilkugodzinnych, jednodniowych, kilkudniowych a nawet wielomiesięcznych. Wszystko zależy od regionu i danej sytuacji. Nie ma minimalnego okresu zastępstwa ? może być kilka godzin, może być kilka dni. Ważne - nie zajmujemy się rekrutacją lekarzy ?na stałe?
Gdzie odbywają się licytacje i w jaki sposób przebiegają?

Przebieg licytacji:

- Przychodnia poszukująca lekarza na zastępstwo kontaktuje się z nami,
- Wystawiamy ogłoszenie na grupie,
- Rozpoczyna się licytacja (holenderska, ponieważ stawki idą w dół),
- Przychodnia na bieżąco jest informowana o przebiegu licytacji, aktualnej stawce, kwalifikacjach i doświadczeniu licytujących lekarzy (ale bez ujawniania danych osobowych),
- Przychodnia decyduje, kiedy przerwać licytację.

W licytacji biorą udział lekarze z całego kraju. Są to lekarze zarówno tuż po stażu, lekarze-rezydenci, jak i lekarze z doświadczeniem.

Jakie stawki występują najczęściej w licytacji?
Licytacja holenderska jest licytacją ?w dół?, czyli zaczynamy od najwyższej stawki, na ogół od 250-300 zł. Średnia stawka, na jakiej zatrzymuje się licytacja, to ok. 100-200 zł. Przychodnia poszukująca lekarza na samym początku przedstawia, jakie widełki płacowe jest w stanie zaoferować.
Jestem lekarzem specjalistą innej specjalizacji - czy mogę pracować jako lekarz-zastępca?
Oferta skierowana jest głównie do przychodni poszukujących lekarzy POZ czyli z dziedziny medycyny rodzinnej, pediatrii, interny a także NPL i SOR. W tym momencie nie dotyczy lekarzy poradni specjalistycznych.

Lekarz na zastępstwo potrzebny od zaraz?

Już się tym zajmujemy. Wyślij wiadomość.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności